Blog

Abry Partners składa ofertę zakupu wszystkich udziałów LINK Mobility Group

Abry Partners ogłosiło tzw. dobrowolne wezwanie do sprzedaży akcji  w LINK Mobility Group ASA. Akcje grupy wyceniono na 225 NOK (koron norweskich). Kapitał zakładowy wynosi obecnie blisko 3,4 mln NOK.

Oferta została złożona przez spółkę Victory Partners VIII Norway AS. Pośrednio będzie ona własnością funduszy zarządzanych przez ABRY Partners II oraz niektórych członków zarządu i udziałowców Spółki.

Victory Partners  i LINK Mobility ogłosili, że zawarli umowę dotyczącą transakcji. Wynika z niej, że oferent pod pewnymi warunkami złoży dobrowolną ofertę gotówkową w celu nabycia wszystkich udziałów LINK Mobility w kwocie 225 NOK za akcję. Oznacza to wycenę LINK Mobility na kwotę około 3,396 milionów NOK.

“Abry jest pod wrażeniem pozycji rynkowej LINK Mobility, wynikającej ze wzrostu organicznego i przejęć. Dzięki temu grupa stała się wiodącym graczem na rynku europejskim w dziedzinie marketingu mobilnego. Abry wierzy, że  szerokie i mocne doświadczenia inwestycyjne firmy przyczynią się do dalszego wzrostu LINK Mobility, wspieranego przez ciągłą ekspansję geograficzną firmy i realizowanie nowych fuzji i przejęć.”- mówi Rob Nicewicz z Abry Partners.

“Dla LINK Mobility to naturalny krok w dalszym rozwoju firmy. W ciągu prawie pięciu lat działalności, jako spółka giełdowa, znacznie rozwinęliśmy naszą działalność i zapewniliśmy akcjonariuszom duże zyski. Opierając się na naszej obecnej pozycji, Abry zyska dobrą punkt wyjścia do dalszego rozwoju firmy, o czym jesteśmy przekonani biorąc pod uwagę ich  bogate doświadczenie w rozwijaniu firm komunikacyjnych i usług biznesowych. Ta oferta jest korzystna dla LINK Mobility i jej interesariuszy.” – mówi Jens Rugseth z LINK Mobility.

Arild Hustad, dyrektor generalny LINK Mobility, dodaje – “LINK Mobility stała się jedną z wiodących i najszybciej rozwijających firm w naszej branży, a pozycja rynkowa grupy i skala działania stanowią doskonałą podstawę do konkurowania na większą skalę. Wierzymy, że Abry może nam w tym pomóc i cieszymy się z tego partnerstwa.”

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Robert J. Nicewicz Jr.

Principal w Abry Partners

Telefon: +1 (617) 859-2959

lub

Arild Hustad

CEO LINK Mobility Group ASA

Tel .: +47 95 24 19 30

E-mail: arild.hustad@linkmobility.com

O Abry Partners

Abry jest jedną z najbardziej doświadczonych firm zajmujących się inwestycjami w media, komunikację, biznes i usługi informacyjne. Od założenia firmy Abry w 1989 roku, firma zrealizowała ponad 77,7 miliardów USD transakcji lewarowanych i innych inwestycji private equity lub prime equity, reprezentujących inwestycje w ponad 550 nieruchomościach.

O LINK Mobility

LINK Mobility jest jednym z wiodących dostawców usług komunikacji mobilnej w Europie, specjalizującym się w usługach komunikacji mobilnej, rozwiązaniach mobilnych i inteligencji mobilnej. Grupa oferuje szeroki zakres usług i rozwiązań w różnych branżach i sektorach, ułatwiając komunikację. LINK Mobility, dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na komunikację cyfrową, platformy i użytkowników, opracował szereg rozwiązań, które spełniają potrzeby klientów. Główna siedziba firmy znajduje się w Oslo w Norwegii, a jej biura znajdują się w Szwecji, Danii, Finlandii, Łotwie, Estonii, Bułgarii, Niemczech, Hiszpanii, Polsce, Francji, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech. Firma zatrudnia ponad 340 pracowników w całej Europie. W 2017 roku Spółka osiągnęła całkowity obrót w wysokości 1,75 miliarda NOK.

Wypowiedzi prognozujące

Niniejsza informacja prasowa zawiera pewne wypowiedzi prognozujące, które opierają się na pewnych założeniach i odnoszą do zdarzeń, które zależą od przyszłych okoliczności. Mogą one mieć wpływ na wyniki operacji i kondycję finansową Oferującego i / lub Mobility LINK. Takie wypowiedzi prognozujące odzwierciedlają nasze obecne oczekiwania i są oparte na obecnie dostępnych informacjach. Oferujący nie może zapewnić, że takie wypowiedzi prognozujące okażą się prawidłowe. Te wypowiedzi prognozujące zawierają oświadczenia dotyczące Oferty, nasze oczekiwania dotyczące wprowadzenia Oferty, w tym warunki Oferty i przewidywany czas, oczekiwane korzyści z Oferty. Istnieje szereg czynników, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki i zmiany będą się znacząco różnić od tych wyrażonych lub sugerowanych przez te stwierdzenia dotyczące przyszłości. Czynniki te obejmują, między innymi, spełnienie warunków do Oferty i udział inwestora w Ofercie.