Marketing SMS poradnik wideo

Poznaj praktyczne tajniki marketingu SMS w formie wideo. Dowiedz się:

  • Od czego rozpocząć działania w obszarze komunikacji SMS?
  • Jakie są sposoby zbierania danych do wysyłki SMS?
  • Jak tworzyć angażujące treści SMS-ów?
  • Jak mierzyć skuteczność i łączyć marketing SMS z innymi kanałami?
  • Jak działa Panel Klienta SMSAPI?

Jak działa nasza platforma?

Przejdź krok po kroku przez Panel Klienta SMSAPI i poznaj działanie najczęściej wykorzystywanych funkcji portalu do masowej wysyłki SMS.

Jak utworzyć konto testowe?

W pierwszym odcinku dowiesz się jak proste jest założenie konta w SMSAPI. Po obejrzeniu krótkiego wideo przekonasz się, że od wypróbowania platformy do wysyłki SMS, MMS i VMS i wykorzystania 50 SMS-ów na start dzieli Cię tylko kilka kroków!

Konfiguracja konta SMSAPI

W tej części dowiesz jak poprawnie skonfigurować Twoje konto w SMSAPI: dodać dane firmowe, dodać własne alfanumeryczne pole nadawcy oraz doładować konto wykorzystując różne metody płatności.

Panel Klienta SMSAPI

Tym razem opowiadamy o Panelu Klienta SMSAPI. Poznaj budowę panelu oraz dowiedz się, gdzie znaleźć interesujące Cię funkcje: Wysyłkę SMS, MMS, VMS, Odbiór wiadomości, Bazę kontaktów oraz Funkcje dodatkowe wspierające działania w obszarze marketingu SMS.

Szybka bramka SMS

W tym odcinku opowiadamy, jak przeprowadzić wysyłkę SMS-ów przez "Szybką bramkę SMS". Poznaj wszystkie najważniejsze elementy budowania kampanii SMS: tworzenie treści wiadomości, wybór pola nadawcy oraz dodatkowych parametrów.

Wysyłka kampanii SMS z pliku

Dowiedz się jak przygotować pliki .CSV, .XLS do masowej wysyłki SMS oraz jakie możliwości personalizacji daje takie rozwiązanie. W tym odcinku przedstawiamy proste sposoby dodawania kontaktów prosto z własnych plików.

Baza kontaktów

Dowiedz się jak dodawać kontakty w Panelu Klienta SMSAPI oraz tworzyć grupy odbiorców do przyszłych kampanii SMS. W tym odcinku przedstawimy importowanie baz, dodawanie pól własnych oraz zarządzanie czarną listą.

Budowanie własnej bazy odbiorców

Tym razem poznaj sposoby budowania własnej bazy odbiorców, które są kluczowym elementem efektywnej wysyłki SMS. Dowiedz się, jak zaimplementować formularz Newsletter SMS na swojej stronie i wykorzystać numer odbiorczy do zbierania kontaktów.

Odbiór SMS oraz Głosowania i ankiety

SMSAPI to nie tylko jednostronna wysyłka SMS. Dowiedz się, jak za pomocą funkcji Odbioru SMS na komputerze możesz odczytywać SMS-y od klientów oraz przeprowadzać angażujące głosowania lub ankiety.

SMS urodzinowy i cykliczny

Dowiedz się, na czym polegają funkcje Cykliczny oraz Urodzinowy SMS i jak możesz wykorzystać je do przeprowadzania automatycznych kampanii w określonych odstępach czasowych.

Skrócony link idz.do

Tym razem dowiesz się jak wykorzystać skrócony link idz.do w wiadomości SMS, aby przenieść swojego odbiorcę ze świata offline do świata online. W tym odcinku opowiemy także jak mierzyć efektywność kliknięć w linki w wiadomości.

Generowanie raportów z wysyłki SMS

W tym odcinku dowiesz się w jaki sposób przeglądać historię wysyłek w panelu SMSAPI oraz odczytywać ich statusy dostarczenia. Podpowiadamy także jak wygenerować skrócone i szczegółowe raporty z historii aktywności na koncie użytkownika.

Zarządzanie użytkownikami konta SMSAPI

W tej części dowiesz się jak zarządzać użytkownikami Twojego konta w panelu SMSAPI: dodawać i edytować konta użytkowników, przydzielać im role, limity punktów i dostępy do poszczególnych funkcji SMSAPI.

Zacznij od początku!

Zobacz serię filmów z niezbędną wiedzą na temat marketingu SMS: 6 odcinków wprowadzenia do komunikacji SMS oraz 10 praktycznych wideo instruktażowych z poruszania się po Panelu SMSAPI. Poznaj kluczowe obszary masowej wysyłki SMS. Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami pomoże w sprawnej konfiguracji konta oraz błyskawicznej realizacji pierwszej kampanii SMS.

Komunikacja SMS, od czego zacząć?

Z danych naszych klientów wynika, że ponad 70% wiadomości SMS jest odczytywana do 5 minut od momentu dostarczenia. Poznaj te i inne statystyki dotyczące marketingu SMS i dowiedz się, dlaczego warto wybrać kanał SMS w komunikacji ze swoimi odbiorcami.

Jak zbierać numery do masowej wysyłki?

W marketingu SMS bardzo ważna jest baza numerów klientów, którą dysponujemy do masowej wysyłki SMS. To od jej jakości zależy skuteczność kampanii SMS. Dowiedz się czym jest personalizacja i targetowanie oraz jak zbierać kontakty do wysyłki wiadomości tekstowych.

Jak tworzyć skuteczne komunikaty SMS?

Wiadomość SMS to 160 znaków, od których zależy wizerunek firmy w oczach klientów. Na co należy zwrócić uwagę przy tworzeniu komunikatu SMS? Dowiedz się, jakich elementów nie powinno zabraknąć w treści wiadomości oraz jak angażować odbiorców.

Jak łączyć marketing SMS z innymi kanałami?

Jak tworzyć kampanie wielokanałowe z wykorzystaniem marketingu SMS? Komunikację SMS można połączyć z m.in. email marketingiem, aplikacjami mobilnymi i mediami społecznościowymi. Przedstawiamy sposoby łączenia komunikacji SMS z innymi mediami, tak aby zwiększyć ich skuteczność i osiągnąć efekt synergii między kanałami.

Jak wykorzystać komunikację SMS w praktyce?

Ze względu na szybkość dotarcia oraz powszechność telefonów komórkowych, SMS jest preferowanym kanałem komunikacji dla wielu grup odbiorców. Sprawia to, że masowa wysyłka SMS sprawdza się w różnych branżach i sektorach. Poznaj typowe sposoby wykorzystania funkcji SMSAPI m.in. głosowań i ankiet, powiadomień SMS czy HLR.

Jak mierzyć efektywność kampanii SMS?

W prowadzeniu działań marketingowych bardzo ważne jest mierzenie ich skuteczności. Pomiar efektywności kampanii to nieodłączna część komunikacji SMS z klientami. Dzięki analizie zebranych danych lepiej zaplanujesz kolejne masowe wysyłki SMS. Poznaj sposoby mierzenia efektywności działań marketingowych.

Zarejestruj się za darmo

Błyskawiczna rejestracja w 15 sekund. 50 SMS‑ów na start!

Utwórz konto