Sprawdzanie numeru w HLR

Dzięki usłudze możliwe jest:

  • wykluczenie błędnych lub nieaktywnych numerów z bazy kontaktów
  • sprawdzenie przynależności numeru do sieci GSM
  • określenie informacji o przeniesieniu numeru do innej sieci GSM

Skorzystaj z darmowej rejestracji i odbierz 50 SMS-ów na start!

Czy ten numer jest aktywny?

Kilka słów o weryfikacji przy pomocy HLR

HLR (Home Location Register)

HLR to skrót od angielskiego wyrażenia Home Location Register (w języku polskim Rejestr Abonentów Macierzystych). Jest to element infrastruktury telekomunikacyjnej używany w sieciach telefonii komórkowej do przechowywania informacji o abonentach.

Cel działania

Sprawdzanie numeru w bazie HLR to usługa, która wdrażana jest w celu sprawniejszego zarządzania bazami danych. Umożliwia ona sprawdzenie macierzystej sieci GSM wybranego numeru oraz weryfikację jego poprawności i aktywności. W ten sposób można wykluczyć z bazy numery błędne, sprawdzić w jakiej sieci jest dany numer i czy został on przeniesiony.

Zalety używania HLR

Usługa służy przede wszystkim przeprowadzeniu kontroli jakości bazy odbiorców w celu zoptymalizowania kosztów i przygotowaniu wysyłki jedynie do aktywnych numerów. Dodatkowo, segregacja numerów w bazie danych wg ich przynależności do sieci GSM, pozwala oszczędzić pracę np. wykonywanie rozmów telefonicznych w Call Center na numery nieistniejące bądź wyłączone.

Sprawdzanie numerów w panelu SMSAPI

Istnieją trzy metody sprawdzenia numerów: pojedynczo, z wgranej bazy lub przez API.

Pojedynczy numer

Wystarczy, że po logowaniu do platformy, wybierzesz z zakładki Funkcje dodatkowe opcję Sprawdź Numer – HLR i wpiszesz w polu tekstowym numer, który chcesz sprawdzić. Po kilku sekundach otrzymasz informacje o przynależności numeru do sieci oraz informację, czy numer został wcześniej przeniesiony.

Z pliku

Jeśli posiadasz więcej numerów do sprawdzenia, możesz wgrać je do platformy w postaci pliku .csv. Szybkość sprawdzania numerów z pliku zależy od ilości rekordów w bazie. O gotowym raporcie zostaniesz poinformowany mailowo.

Przez API

Interfejs REST API.

Image

Zarejestruj się za darmo

Błyskawiczna rejestracja w 15 sekund. 50 SMS‑ów na start!

Utwórz konto