Branding SMS: nazwa zamiast numeru

Spis treści

Decydując się na wykorzystywanie masowej wysyłki SMS masz możliwość ustalenia własnego pola nadawcy, czyli nazwy, która wyświetli się zamiast numeru telefonu. Na takie wiadomości nie można co prawda odpowiadać, ale unikalny identyfikator ma swoje zalety. Sprwadź, jak wykorzystać własne nazwy nadawców SMS!

Branding SMS: nazwa zamiast numeru

Branding SMS to podstawowa funkcjonalność płatnej bramki SMS. Dzięki niej możesz ustawić nazwę, która wyświetli się w skrzynce odbiorczej SMS zamiast numeru. Własne pole nadawcy SMS może mieć maksymalnie 11 znaków. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się, jak ustawić SMS z nazwą firmy.

Branding wiadomości, czyli zastąpienie numeru telefonu nazwą firmy lub marki, to standard mobinej obsługi klienta i marketingu SMS. Komunikat SMS opatrzony rozpoznawalnym polem nadawcy zyskuje na wiarygodności. Przy okazji, wzrasta także skuteczność treści w nim zawartych.

Własne pole nadawcy SMS

Własne pole nadawcy SMS to 11 znaków, które maskuje numer, z którego wysłano wiadomość. Funkcja służy firmom i instytucjom publicznym do zwiększenia rozpoznawalności oraz potwierdzenia wiarygodności przesłanego komunikatu.

Przy niektórych kampaniach standardowy losowy numer jest zupełnie wystarczający, ponieważ dane nadawcy można wpisać w treść SMS-a (bierz jednak pod uwagę limit 160 znaków w wiadomości). Jednocześnie, jeżeli firma nastawia się na budowanie relacji z partnerami lub klientami, dużo bardziej efektywnym rozwiązaniem są wysyłki wiadomości z własnym identyfikatorem.

Najlepiej spisują się nazwy SMS, które nawiązują do firmy lub instytucji, która wysyła wiadomość. Innym rozwiązaniem jest ustawienie słowa, które zasugeruje temat bądź powód komunikacji SMS. Najlepiej jednak korzystać z jednego lub z ograniczonej liczby nazw nadawców SMS, tak nie wprowadzać nadawców w błąd.

Dlaczego nazwa nadawcy SMS jest taka ważna?

Wielu z nas dostaje dziennie do kilkunastu wiadomości SMS i niechętnie patrzy na wiadomości z obcego numeru. Dzięki nazwie nadawcy odbiorca ma pewność, że SMS jest od konkretnej firmy. Pomaga to w budowaniu lojalności konsumenckiej i powoduje, że takie SMS-y są chętniej otwierane.

Sprawdź także

Jak wysłać SMS z nazwą nadawcy?

Uruchomienie pola nadawcy SMS jest bardzo proste i nie wymaga żadnych skomplikowanych czy czasochłonnych działań. Funkcja jest dotępna bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Zacznij zatem od stworzenia konta testowego SMSAPI w naszym serwisie.

Instrukcja wideo: zakładanie konta

Następnie, zaloguj się do Panelu Klienta i wypełnij wszystkie niezbędne dane firmowe – pozwoli nam to szybciej aktywować wszystkie funkcjonalności platformy SMS.

Przejdź do zakładki Pola nadawcy w sekcji Wiadomości SMS. Jeśli Twoja nazwa nie znajduje się na liście, to najwyższa pora ją dodać! Wprowadź nazwę nadawcy SMS i potwierdź oświadczenie o zgodności danych.

Weryfikacja pola nadawcy

Ze względów bezpieczeństwa wymagamy potwierdzenia prawa do używania każdej nazwy. Pola nadawcy są weryfikowane i zatwierdzane przez pracowników SMSAPI wyłącznie w godzinach pracy biura (poniedziałek – piątek, 08-17).

Jak wygląda poprawne pole nadawcy SMS?

Wymogi względem własnych nazw zastępujących numery telefonu są narzucone przez standard GSM. Dopuszczalne znaki:

  • małe litery: a-z (bez polskich znaków diakrytycznych np. ą, ę, ź)
  • wielkie litery: A-Z (bez polskich znaków diakrytycznych np. Ą, Ę, Ź)
  • cyfry: 0-9
  • symbole: . & @ – + _ ! %
  • spacja

Nazwy nadawców wyglądające jak numery nie są dozwolone. System nie przyjmie też 3 cyfr występujących bezpośrednio po sobie (np. niepoprawną nazwą są: TEST1234, 2012bilet). Pole musi zawierać przynajmniej jedną literę.

Dostępność poza granicami Polski

Ze względu na lokalne regulacje, własne pole nadawcy może nie działać w niektórych lokalizacjach poza Polską. Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze informacje, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Przeczytaj więcej na temat pola nadawcy SMS

Masz wątpliwości, bądź natrafiłeś na problem techniczny? Sprawdź najczęściej zadawane pytania odnośnie funkcjonowania platformy masowych wysyłek SMS! Możesz też zawsze napisać do nas na chacie (dymek w prawym dolnym rogu strony).