Jak przypomnieć klientom o niedzieli handlowej przy pomocy wiadomości SMS?

Spis treści

W jaki sposób wykorzystać SMS, aby przypomnieć, że najbliższa niedziela jest handlowa?

Słowem wyjaśnienia, nie jest to kolejny artykuł, który ma na celu pokrycie frazy niedziela handlowa w każdej możliwej konfiguracji, tak aby wskoczyć na pierwszą stronę wyszukiwań. 😉 Chciałbym natomiast przedstawiać kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie wiadomości SMS, dzięki którym twój biznes zyska dodatkowy ruch, a może i klientów w niedziele handlowe.

Cześć! Jesteśmy SMSAPI ?

Jesteś na blogu SMSAPI – globalnej bramki SMS dla firm, lokali usługowych, urzędów, startupów i szeroko pojętego biznesu. Zapraszamy do lektury i darmowych testów naszego systemu SMS.

Niedziele handlowe 2024 – kalendarz

Kiedy niedziela handlowa w 2024?

W 2024 czeka nas siedem niedziel handlowych. W te dni zakaz handlu nie obowiązuje. Oznacza to, że w te dni lokale usługowe, centra handlowe i sklepy będą otwarte.

  • 28 stycznia 2024
  • 24 marca 2024
  • 28 kwietnia 2024
  • 30 czerwca 2024
  • 25 sierpnia 2024
  • 15 grudnia 2024
  • 22 grudnia 2024

SMS przypominający o handlu w niedziele

Pierwszym i zapewne najbardziej oczywistym zastosowaniem wiadomości tekstowych będzie masowa wysyłka SMS o zbliżającej się niedzieli handlowej. To prosty, aczkolwiek skuteczny sposób na przypomnienie klientom o jednym z dodatkowych dni na zakupy.

Ważne w tym przypadku jest jednak zaplanowane kampanii SMS z pewnym wyprzedzeniem na np. czwartek lub piątek poprzedzający pracujący weekend. Nie wszyscy pamiętają, że w ten dzień wolny będzie można zrobić zakupy. Dlatego daj klientom czas na reakcje i zaplanowanie weekendowych zakupów.

Niedzielna promocja nie tylko dla sklepów stacjonarnych

Zaproszenie do sklepu możesz wysłać nawet jeśli prowadzisz sprzedaż online. Niedziela handlowa to uniwersalna okazja i atrakcyjny kontekst, aby wejść w interakcję z odbiorcami firmowego newslettera. Reklamowy SMS z linkiem oraz soczystą promocją lub specjalną ofertą przyniesie rezultaty, o ile będziesz pamiętać o zasadach skutecznego content SMS marketingu.

Promocja SMS dla usług i lokali

Zresztą, nie tylko sklepy stacjonarne i online mogą wykorzystać wiadomości SMS marketing do poinformowania o godzinach otwarcia w niedzielę handlową. Za pomocą szybkiej wysyłki SMS zaprosisz klientów np. salonu fryzjerskiego, barbera czy kosmetyczki. Lokale usługowe pracujące w niedziele handlowe mogą wykorzystać numer odbiorczy SMS, aby umawiać wizyty i potwierdzać terminy spotkań. To wygodne, ponieważ całość komunikacji można przeprowadzić w jednym kanale – wiadomości tekstowej.

https://www.smsapi.pl/blog/wiedza/odbior-sms-dla-firm-jak-wykorzystac-wiadomosci-od-klientow/

Co powinno znaleźć się w treści SMS o pracującej niedzieli?

Komunikat z przypomnieniem o godzinach pracy w niedziele powinien zawierać wszystkie podstawowe informacje istotne z perspektywy kupujących. Z pewnością nie możesz zapomnieć o dacie, tak aby nie wprowadzić klientów w błąd. Przypomnij również adres sklepu, lokalu (zarówno stacjonarny, jak i online). Jeśli zapraszasz klientów do salonu, rozważ wskazanie dogodnego miejsca parkingowego w okolicy lub najbliższego przystanku komunikacji miejskiej. Pinezka Google Maps czy innej usługi lokalizacyjnej również może okazać się trafionym pomysłem.

Jak wzbogacić treść wiadomości o niedzieli bez zakazu handlu?

Zacznij od ustawienia własnego pola nadawcy SMS, czyli nazwy, która zastapi numer telefonu w skrzynce odbiorczej wiadomości. W tej roli najlepiej sprawdzi się nazwa twojej firmy. Treść SMS możesz uzupełnić specjalną ofertą dla klientów odbierających Twoją komunikację SMS. Kod do pokazania przy kasie może uprawniać do zniżki, miłego bonusu czy innej zachęty do wizyty w lokalu.

Akcja promocyjna z rabatem SMS ma też sporą zaletę – łatwo sprawdzisz jej skuteczność. Załóżmy, że wyślesz 100 SMS-ów z kodami, z których twoi klienci zrealizują 1/5. Efektywność kampanii SMS wyniesie zatem 20%.

Choć SMS to (tylko) 160 znaków, to bez problemów dodatkowe treści przekażesz dodając skrócony link do specjalnego landing page czy po prostu na stronę sklepu. Jeśli posiadasz więcej danych niż sam numer, możesz też zastosować personalizację SMS. Polega to na automatycznym wstawieniu imienia klienta, ulubionego produktu czy innych informacji, które nadają komunikacji bardziej osobisty charakter.

Przy okazji pamiętaj, że nie musisz wysyłać tej samej treści do całej grupy odbiorczej. Rozważ różne warianty wiadomości dostosowane do płci, daty subskrypcji czy historii zakupów. Kreacje i ich skutecznosć porównasz przy pomocy kodów SMS, tak jak opisałem powyżej lub analizując ruch pozyskany dzięki linkom.

Jak badać skuteczność kampanii SMS z linkiem?

Rada od eksperta: dlaczego promocja SMS może nie zadziałać?

Czynników wpływających na skuteczność kampanii SMS jest wiele. Czasem wykraczają one poza ramy samej wysyłki. To, jakie wrażenie zrobi twoja wiadomość zależy w dużej mierze od treści, czasu i dotychczasowej relacji z klientem. Nie zaczynaj i nie kończ komunikacji SMS niespodziewaną wiadomością o tym, że w najbliższą niedzielę pracujesz. To może zadziałać jednorazowo, ale w biznesie liczy się dłuższa perspektywa, prawda?

Lepsze rezultaty przyniesie regularna komunikacja, zbudowana według szerszego planu. Przyzwyczaj klientów, że kanałem SMS wysyłasz im ważne, pomocne czy najzwyczajniej atrakcyjne wiadomości. W kanale SMS niezwykle łatwo budować wartość, a zatem i lojalizować klientów. Podsumowując, nie zasypuj odbiorców gradem wiadomości i nie wysyłaj niespodziewanej kampanii bez wcześniejszego wybadania gruntu.

Paweł Witoszek – Sales Specialist w SMSAPI

Jak zacząć z komunikacją SMS?

Potrzebujesz wprowadzenia do komunikacji SMS? Zobacz wideo poradnik SMSAPI Zrób to sam! Przeprowadzimy cię krok po kroku przez panel klienta i pierwszą wysyłkę wiadomości do klientów. Posiadamy też szereg integracji z popularnymi narzędziami i systemami do prowadzenia biznesu.

Przykłady treści wiadomości SMS o niedzieli handlowej

SMS to wszechstronny i niezwykle uniwersalny kanał komunikacji. Jego główną przewagą jest krótki czas odczytania i wysoki współczynnik klikalności linków. Wykorzystaj to, aby zachęcić klientów do wizyty sklepie, lokalu usługowym czy galerii handlowej. Powodzenia!

Niedziele handlowe 2024

Sprawdź, kiedy zrobimy zakupy w niedzielę w 2024.