Spis treści

Prezenty wszelkiego typu, większe zakupy spożywcze – trudno znaleźć branżę, która podczas świątecznej gorączki nie notowałaby wzrostu sprzedaży. W tym czasie doskonale sprawdzają się dobrze znane wiadomości SMS, których wysoką skuteczność trudno porównywać z innymi formami komunikacji. Poniżej kilka przykładów wykorzystania wiadomości tekstowych w promocjach świątecznych i noworocznych!

Powiadomienia SMS dla e-commerce

W okresie Świąt rośnie liczba wysyłek, co wiąże się z wydłużeniem czasu dostawy. Zarówno poczta, jak i firmy kurierskie przeżywają prawdziwe oblężenie. Każdy sprzedawca uważa, że to jego przesyłka powinna zostać dostarczona jako pierwsza. Najczęściej kończy się to opóźnieniami i frustracją.

Choć trudno się tłumaczyć i liczyć na wyrozumiałość, warto w zgrabny sposób poinformować klientów, przeprosić za opóźnienie i zaoferować rekompensatę. Oczywiście, nie wyklucza to standardowego powiadomienia SMS o statusie, które wykorzystywane jest przez większość sklepów w e-commerce.

W przedświątecznej komunikacji postaw na otwartość, szacunek i uprzejmość. W przypadku problemów zachowaj zimną krew, żeby nie zaognić sytuacji. Poniżej przykłady dwóch wiadomości wysyłanych gdy oczekiwana przez nich przesyłka zostanie dostarczona po terminie:

SMSAPI Przykłady SMS-ów informujących o dostawie i opóźnieniu
Przykłady SMS-ów informujących o dostawie i jej opóźnieniu

Planowanie wysyłki SMS

Jeżeli masz bazę klientów, którzy w ciągu ostatniego roku dokonali zakupu w Twoim sklepie, to Święta są momentem, żeby się im przypomnieć. Wiele osób nie ma konkretnego pomysłu na prezenty, dlatego dobrze jest wybrać i zaproponować produkty ze swojej oferty. Świetnie sprawdzają się wszelkie zestawy, szczególnie jeśli sprofilujemy je pod różne grupy odbiorców.

Pamiętaj, jednak aby wysyłkę SMS-ów zaplanować i przeprowadzić odpowiednio wcześniej. Co z tego, że tydzień przed Gwiazdką pokażesz klientowi doskonały pomysł na prezent dla bliskich, skoro już wcześniej kupił coś innego? Postaraj się więc o odpowiedni czas dostarczenia komunikatu oraz dopasowanie do potrzeb, nawet jeżeli nawet sam klient nie wie czego dokładnie szuka. Tak mogą wyglądać SMS-y dotyczące oferty świątecznej:

SMSAPI Propozycje produktów na Święta SMS
Wiadomości tekstowe z propozycjami produktów na Święta

Nie każdy SMS musi sprzedawać

Pamiętaj, że im bliżej Świąt Bożego Narodzenia, tym odbiorcy stają się bardziej wrażliwi na niespodziewane komunikaty sprzedażowe. Pozwól im odetchnąć i nie rozpraszaj atmosfery kolejną marketingową kampanią SMS.

Zanim jednak to nastanie, warto złożyć stałym klientom życzenia! Format wiadomości tekstowej w zupełności wystarcza do wysłania krótkiego wierszyka lub rymowanki. Taki SMS powinien być ogólny i pełen szacunku, by nie urazić uczuć odbiorcy. W prostocie siła:

SMSAPI SMS z życzeniami na Boże Narodzenie i Nowy Rok
SMS-y z życzeniami na Boże Narodzenie i Nowy Rok

Galeria SMS z promocją bożonarodzeniową