Blog

Jak zintegrować marketing SMS z platformą e-commerce?

Jak zintegrować marketing SMS z moją platformą e-commerce?

Webowa wersja Panelu Klienta SMSAPI jest dobra na początek, jednak wraz z rozwojem Twojego biznesu będziesz chciał zautomatyzować proces masowej wysyłki SMS-ów. Komunikacja zintegrowana ze wszystimi platformami, z których korzysta marka to standard. Dlatego nasz moduł masowej wysyłki można łatwo połączyć z najpopularniejszymi serwisami wspierającymi e-handel. Zobacz krótki przegląd najczęściej wybieranych integracji SMSAPI.

Ceniony za łatwość obsługi i niezawodność, WooCommerce jest jedną z najpopularniejszych wtyczek do WordPressa. Dzięki wielu dostępnym dodatkom możesz w prosty sposób roszerzyć jej funkcjonalności. Wtyczka integrująca SMSAPI stworzona przez Inspired Labs umożliwia automatyczną wysyłkę powiadomienień (np. o przetwarzaniu zamówienia, wysyłce czy innych, ustawionych samemu).

Instalacja jest prosta i polega na: ściągnięciu pluginu lub dodaniu go poprzez panel admnistracyjny WordPressa. Później, zaloguj się do SMSAPI i wygeneruj Token API, który potrzebny będzie w trakcie konfiguracji pluginu… I gotowe! Jeżeli chcesz skorzystać z własnego pola nadawcy, pamiętaj o wcześniejszym aktywowaniu go w Panelu Klienta SMSAPI.

SMSAPI WordPress-logotype

Mówiąc o WordPressie, czy wiesz, że możesz zintegrować go z SMSAPI? Nasz plugin Newsletter SMS to gotowy do użycia widget, który pozwala zbierać numery telefonów od klientów. Pozyskane dane są automatycznie synchronizowane z kontem SMSAPI, dzięki czemu z łatwością wykorzystasz je w kolejnych kampaniach. Co ważne, plugin ma możliwość zbierania zgód marketingowych. Newsletter SMS pobierzesz i zainstalujesz z poziomu katalogu pluginów WordPress.

SMSAPI Shoper Logo

Shoper jest jedną z najczęściej wybieranych platform do prowadzenia sklepów internetowych w Polsce. Katalog dostępnych funkcjonalności wzbogaciliśmy o system powiadomień SMS, które umożliwiają informowanie klientów o bieżacym statusie zamówienia.

Integrację SMSAPI z Shoper zainstalujesz bezpośrednio ze strony platformy. Poniżej prezentujemy poradnik wideo, z którego dowiesz się nie tylko jak zainstalować, ale także jak skonfigurować ten dodatek.

PrestaShop to kompleksowe oprogramowanie do prowadzenia e-handlu. Swoją popularność zawdzięcza łatwości, z jaką można je rozbudowywać i modyfikować. Na potrzeby klientów, którym zależało na uruchomieniu komunikacji SMS w sklepie internetowym, serwis Europasaż przygotował moduł masowej wysyłki. Jego instalacja polega na wgraniu archwium na serwer oraz dokończeniu aktywacji w panelu administracyjnym.

SMSAPI Salesmanago Logo

SALESmanago to wszechstronna platforma wspierająca sprzedaż internetową poprzez automatyzację wielokanałowego marketingu. Wysyłka SMS-ów jest zintegrowana z systemem, a do jej aktywacji wystarczy posiadać konto SMSAPI. Przeczytaj instrukcję, jak uruchomić automatyczne powiadomienia SMS w SALESmanago. Do dokumentacji dołączono także film instruktażowy.

W przypadku jakichkolwiek innych aplikacji, proponujemy użycie Zapiera, który pozwala łączyć ze sobą dowolne usługi sieciowe. Konfiguracja trwa kilka minut i nie wymaga żadnych umiejętności programistycznych. Zaloguj się na konto Zapier i zwyczajnie wybierz SMSAPI oraz potrzebną Ci aplikację. Następnie musisz stworzyć połączenie pomiędzy nimi, w tym celu możesz wykorzystać gotowe rozwiązanie lub stworzyć własne. W obydwu przypadkach, system poprowadzi Cię krok po kroku przez proces.

Wykorzystaj Zapier by połączyć SMSAPI z usługami takimi jak Magento, Gmail, Google Calendar, MailChimp, GetResponse, Shopify, Twitter, Salesforce czy którąkolwiek inną z katalogu 1500 dostępnych integracji!

Rodzimym rozwiązaniem oferującym podobne możliwości jest BaseLinker. Platforma pozwala w prosty sposób zarządzać sprzedażą, niezależnie od jej skali. Gotowa integracja SMSAPI umożliwia automatyczne wysyłanie powiadomień SMS o zmianie statusu zamówienia, np. ze sklepu Allegro, eBay czy innych. Moduł SMS pozwala także prowadzić spersonalizowaną komunikację z klientem.

Szukasz czegoś więcej?

To tylko kilka przykładów połączeń SMSAPI z platformami e-commerce. Zapraszamy do sekcji Integracje, gdzie znajdziesz pełną listę. Po bardziej szczegółowe informacje odsyłam do Dokumentacji.

Brakuje czegoś ważnego? Nasi deweloperzy bez ustanku pracują nad nowymi rozwiązaniami, dlatego sprawdź listę za jakiś czas lub napisz do nas — postaramy się rozwiązać Twój problem.