Moduł SMS dla PrestaShop

Jak wysłać SMS ze sklepu PrestaShop? Połącz system e-commerce z platformą komunikacji mobilnej, aby uruchomić mobilne powiadomienia, marketing automation i inne udogodnienia. Prezentujemy nową wersję integracji SMSAPI z niezwykle popularnym oprogramowaniem PrestaShop.

Logo PrestaShop

PrestaShop to darmowa platforma e-handlu, która pomaga zarówno małym jak i dużym firmom tworzyć i prowadzić odnoszące sukcesy sklepy internetowe.

PrestaShop jest najczęściej używanym oprogramowaniem open source dla e-commerce na świecie. Od czasu powstania w 2007 roku korzysta z niego już ponad 4 miliony e-sklepów, którym pozwala zwiększać sprzedaż produktów w Internecie. Otwarta licencja umożliwia ciągły rozwój platformy, a kolejne modyfikacje i moduły dostosowują ją do oczekiwań użytkowników.

SMSAPI – powiadomienia i marketing SMS dla PrestaShop

Moduł SMS dla sklepu PrestaShop dostępny jest odpłatnie na stronie PrestaShow. Sprawdź warunki, wybierz opcję wsparcia technicznego i odbierz 200 SMS-ów na start.

Jak uruchomić wysyłki SMS w sklepie PrestaShop?

Zacznij od założenia konta w serwisie SMSAPI, jeśli jeszcze takiego nie posiadasz. Podczas darmowej rejestracji podaj kod polecenia „PrestaShop”, aby na start dostać dodatkowe 200 SMS-ów.

Autoryzacja integracji oparta jest na metodzie OAuth Webflow, dlatego przed konfiguracją zaloguj się do SMSAPI – ułatwi i przyśpieszy to cały proces.

 1. Wejdź na stronę PrestaShow, wybierz opcję preferowaną opcję wsparcia technicznego i opłać moduł SMSAPI – powiadomienia i marketing SMS.
 2. Instalacją modułu zajmie się zespół PrestaShow.
 3. Przejdź do panelu administratora PrestaShop i wybierz zaistalowany właśnie moduł SMS.
 4. Kliknij czerwony przycisk z dyskietką, aby uzyskać autoryzację SMSAPI.
 5. Podaj adres e-mail użyty podczas rejestracji w SMSAPI. System może poprosić Cię o hasło, jeśli nie wykryje logowania do SMSAPI.
 6. Zapoznaj się z uprawnieniami i potwierdź połączenie.
 7. Gratulacje! Od tej pory możesz wysyłać SMS ze sklepu internetowego.

Szczegółowa instrukcją integracji SMSAPI

Pobierz manual PDF, który szczegółowo opisuje proces integracji, konfiguracji i użytkowania integracji SMSAPI dla sklepów PrestaShop.

Konfiguracja modułu SMS dla PrestaShop

Po udanej instalacji i połączeniu z SMSAPI zalecamy przejście jeszcze kilku kroków, dzięki którym usprawnisz pracę modułu . Zacznij od ustawienia własnego pola nadawcy SMS. Ten prosty mechanizm pozwoli zastąpić numer telefonu nazwą Twojego sklepu. Usługa jest darmowa, a nowe pole zgłosisz w Panelu Klienta SMSAPI. Więcej szczegółów oraz zasady dotyczące własnych nazw SMS znajdziesz w artykule poniżej.

Kolejnym ważnym krokiem jest sprawdzenie integracji. Podaj numer telefonu, na który ma przyjść testowa wiadomość. Jeśli w skrzynce pojawi się SMS, możesz mieć pewność, że integracja działa.

Komunikacja SMS w e-commerce

Aplikacja SMSAPI – powiadomienia i marketing SMS posiada szereg funkcji, które ułatwiają prowadzenie biznesu online. Wiadomości tekstowe wysyłane przez moduł można podzielić na dwie kategorie: dotyczące zamówień oraz zachęcające do zakupów. Podział pokrywa się biznesowymi zastosowaniami komunikacji SMS, którymi są powiadomienia SMS oraz marketing SMS.

Nowa wersja wtyczki powstała na bazie raportu Komunikacja sklepów internetowych. Wnioski, jakie wyciągnęliśmy po analizie odpowiedzi uzyskanych od prowadzących sklepy online oraz ich klientów, posłużyły nam do przygotowania listy dodatkowych funkcji wspierających sprzedaż. Dodatkowo, rozszerzyliśmy inne możliwości komunikacyjne aplikacji SMS dla e-commerce.

Powiadomienia SMS w PrestaShop

Integracja SMS API umożliwia wysyłkę szeregu wiadomości systemowych dotyczących zakupów w sklepie. Po pierwsze, możesz ustawić komunikaty SMS dla administatora. Pod wskazany numer będą wysyłane powiadomienia o nowych zamówieniach.

Powiadomienia SMS to część e-commerce. Wiadomości tekstowe dochodzą i są odczytywane szybciej niż e-mail, dlatego ważne komunikaty coraz częściej wysyłane są właśnie kanałem SMS.

Nasza aplikacja SMS dla PrestaShop pozwala na automatyczne dostarczanie wiadomości tekstowych informujących o każdym etapie realizacji zamówienia. To, czy i jak chcesz powiadamiać klientów zależy od Ciebie. Dostosuj SMS, wykorzystaj szablony wiadomości wykorzystując parametry dynamiczne, które system zamieni na właściwe i zawsze aktualne dane.

Lista powiadomień SMS dostępnych w aplikacji SMS:

 • zamówienie oczekujące (opłacone),
 • zamówienie oczekujące (nieopłacone),
 • płatność przyjęta,
 • płatność zaakceptowana,
 • przygotowanie w toku,
 • oczekiwanie na płatność przy odbiorze,
 • oczekiwanie na płatność czekiem,
 • zwrot pieniędzy.

Marketing SMS w PrestaShop

Poza przekazywaniem aktualnych informacji na temat zamówień, aplikacja SMSAPI automatyzuje marketing SMS dla sklepu internetowego. Moduł SMS pozwala na ustawienie automatycznych wiadomości zachęcających do składania zamówień, dokończenia transakcji i powrotu do sklepu.

Elementy marketing automation:

 • wiadomość na urodziny klienta,
 • SMS w rocznicę dołączenia do grona klientów,
 • ratowanie porzuconych koszyków,
 • wiadomości do klientów, którzy od jakiegoś czasu nie składali zamówień,
 • powiadomienie o ponownej dostępności produktów.

Każdą z wiadomości możesz dowolnie dostosować do swoich potrzeb. Wykorzystaj w tym celu parametry dynamiczne, dzięki którym też nadasz im bardziej osobisty charakter, a zarazem poprawisz ich skuteczność.