SMSAPI Podsumowanie 2019

Spis treści

Z dumą ogłaszamy, że zostaliśmy uhonorowani Gazelą Biznesu za 2019! To już piąty raz jak kapituła rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm doceniła starania zespołu SMSAPI. Przybliżamy zatem najważniejsze wydarzenia minionego roku, które zadecydowały o tym wyróżnieniu.

2019 był dla nas przełomowy, ponieważ po raz pierwszy w historii klienci spółki wysłali ponad miliard wiadomości tekstowych w ciągu roku. Okrągłą liczbę przekroczyliśmy 6 grudnia. Pod koniec roku zanotowaliśmy także ponad 7500 aktywnych klientów.

Rekordowy był także okres poprzedzający Święta. Poprawiliśmy wynik z 2018, ustanawiając kolejny rekord 40 milionów wiadomości wysłanych podczas Black Week

W 2019 osiągnęliśmy także ponad 80 mln zł przychodu, z czego 25% wygenerowali klienci zagraniczny. Na ten wynik miały wpływ nasze działania na arenie międzynarodowej. W minionym roku rozpoczęliśmy ekspansję na rynki: włoski, francuski, niemiecki, hiszpański i grecki. Z tego powodu powstały nowe wersje językowe serwisu oraz Panelu Klienta SMSAPI. Na potrzeby obsługi klientów zagranicznych rozbudowaliśmy także nasz dział wsparcia.

W naszej gliwickiej siedzibie uruchomiony został nowy dział – Network Operations Center. Jest on odpowiedzialny za całodobowe monitorowanie poprawnego działania SMSAPI i innych platform masowej wysyłki SMS zrzeszonych w grupie LINK Mobility.

W 2019 przeprowadziliśmy także dwa badania satysfakcji klienta NPS. W obydwu uzyskaliśmy ponadprzeciętne wyniki: 79 i 75 punktów. Taka ocena stawia nasze usługi w światowej czołówce, o ile chodzi o spełnianie oczekiwań klientów. 

Piąta Gazela Biznesu przyznana SMSAPI jest sygnałem, że nasze starania są doceniane nie tylko przez klientów, ale także polskie środowisko biznesowe. Dziękujemy i zapraszamy do zobaczenia animacji podsumowującej 2019!