Organizacje niosące pomoc osobom przybywającym z Ukrainy mogą uzyskać dostęp do narzędzia do masowej wysyłki SMS-ów wraz z darmowym pakietem wiadomości od firmy SMSAPI. Jak masowe SMS-y mogą wesprzeć działania organizacji pozarządowych? 

Gliwicka firma LINK Mobility Poland, właściciel marki SMSAPI, która dostarcza biznesom, samorządom czy NGO platformę do komunikacji za pomocą wiadomości tekstowych, postanowiła oddać swój system wraz z pakietem darmowych wiadomości SMS w ręce organizacji, które angażują się w pomoc ukraińskim uchodźcom.

Duża część pomocy dla Ukrainy to oddolne inicjatywy. Ludzie umawiają się na wspólne działania głównie przez media społecznościowe. Jest to zrozumiałe, skoro kilkanaście milionów Polaków korzysta z Facebooka. Jednak serwis ten nie był tworzony z myślą o takich zadaniach i widać, że na spontanicznie tworzonych grupach pomocowych szybko pojawia się chaos informacyjny. Przy koordynowaniu niektórych działań skuteczniejsza bywa komunikacja mobilna, która błyskawicznie dociera do właściwego odbiorcy, co pozwala na szybkie reagowanie w niestandardowej sytuacji. 

Maja Wiśniewska – Marketing Manager SMSAPI

Z pakietu darmowych SMS-ów mogą skorzystać wyłącznie zarejestrowane organizacje pozarządowe, które chcą pomagać osobom z Ukrainy, posiadające numer NIP.

Do czego organizacjom przydają się SMS-y?

Kanał komunikacji poprzez SMS może mieć mnóstwo zastosowań.Jednym z nich jest szybka weryfikacja tożsamości podczas aktywności online. Z tej właśnie funkcji korzystają serwisy UApomoc.pl i Ukraina.Services. Oba służą do zamieszczania ogłoszeń – przede wszystkim poszukiwania ofert pomocy w związku wojną np. noclegu, transportu czy tłumaczenia na polski. Ich autoryzacja odbywa się właśnie za pomocą wiadomości SMS z kodem do wpisania na stronie, a obsługę ich wysyłek wzięło na siebie SMSAPI.

Organizacje korzystające ze wsparcia SMSAPI wykorzystują wysyłki SMS również do informowania swoich wolontariuszy o zbiórkach czy i zapraszania członków na wydarzenia charytatywne na rzecz Ukrainy. 

Rozwiązanie na kryzysowy czas

Organizacje, które nawiązują współpracę z SMSAPI, aby wykorzystać komunikację mobilną do pomocy uchodźcom, zazwyczaj po raz pierwszy korzystają z masowych wysyłek SMS Gliwicka firma ma na szczęście duże doświadczenie w relacjach z organizacjami i samorządami. Od kilku lat z jej narzędzi korzysta m.in. Urząd Miasta Katowice. Każdy może bezpłatnie subskrybować SMS-y z powiadomienia z kluczowymi informacjami dla mieszkańców. 

SMS działa na praktycznie każdym modelu telefonu, do jego dostarczenia nie jest konieczny dostęp do internetu. Dociera do odbiorcy w zaledwie kilka sekund i jest też szybko odczytywany. Czyni to SMS dobrym rozwiązaniem na czas kryzysu, gdy błyskawicznie chcemy dotrzeć do dużych grup odbiorców.

Maja Wiśniewska – Marketing Manager SMSAPI

Zapotrzebowanie na pakiety darmowych SMS-ów dla organizacji pozarządowych wspierających Ukrainę prosimy zgłaszać w formularzu na www.smsapi.pl/kontakt.