Jak zintegrować marketing SMS z moją platformą e-commerce?

Spis treści

Webowa wersja Panelu Klienta SMSAPI jest dobra na początek, jednak wraz z rozwojem Twojego biznesu będziesz chciał zautomatyzować proces masowej wysyłki SMS-ów. Komunikacja zintegrowana ze wszystimi platformami, z których korzysta marka to standard. Dlatego nasz moduł masowej wysyłki można łatwo połączyć z najpopularniejszymi serwisami wspierającymi e-handel. Zobacz krótki przegląd najczęściej wybieranych integracji SMSAPI.

Wiadomości tekstowe odgrywają ważną rolę w komunikacji sklepu internetowego z klientami. Poznaj różnorodne zastosowania SMS w biznesie online.

Jak wysyłać SMS z WooCommerce?

Masowa wysyłka SMS z WooCommerce

Ceniony za prostotę obsługi i niezawodność, WooCommerce jest jedną z najpopularniejszych wtyczek do WordPressa. Dzięki wielu dostępnym dodatkom możesz w prosty sposób ją rozszerzyć. Wtyczka integrująca SMSAPI stworzona przez Inspired Labs pozwala na automatyczną wysyłkę powiadomień (np. o przetwarzaniu zamówienia, wysyłce czy innych, ustawionych samemu zdarzeniach).

Dzięki wtyczce WooCommerce SMSAPI możesz aktywować wiadomości SMS dla zamówień w trakcie realizacji i zrealizowanych oraz po dodaniu notatki do zamówienia. Dodatkowo, dostępny jest także checkbox umożliwiający wyrażenie zgody na marketing SMS.

Parametry do użycia w treści wiadomości SMS

- {customer} - imię i nazwisko klienta
- {number} - numer zamówienia
- {phone} - numer telefonu klienta
- {total_price} - całkowita wartość zamówienia

Zainstaluj plugin WooCommerce SMSAPI

 1. Ściągnij plugin WooCommerce SMSAPI lub dodaj go poprzez panel administracyjny WordPress.
 2. Jeżeli pobrałeś archiwum, rozpakuj je i wgraj do katalogu /wp-content/plugins/ na serwerze Twojego sklepu.
 3. Aktywuj plugin w panelu administracyjnym WordPress.
 4. Zaloguj się do SMSAPI i wygeneruj Token API, który potrzebny będzie w trakcie konfiguracji wtyczki.
 5. Jeżeli chcesz skorzystać z własnego pola nadawcy, pamiętaj o wcześniejszym aktywowaniu go w Panelu Klienta SMSAPI. Plugin korzysta z domyślnie ustawionego pola nadawcy.

Jak zbierać dane klientów i wysyłać masowe SMS z WordPress?

Zainstaluj wtyczkę Newsletter SMS na WordPress

Mówiąc o WordPressie, czy wiesz, że możesz zintegrować go z SMSAPI? Nasz plugin Newsletter SMS to gotowy do użycia widget, który pozwala zbierać numery telefonów od klientów.

Pozyskane dane są automatycznie synchronizowane z kontem SMSAPI, dzięki czemu z łatwością wykorzystasz je w kolejnych kampaniach. Co ważne, plugin ma możliwość zbierania zgód marketingowych.

Jak dostosować Newsletter SMS?

Wygląd, treść, dane kontaktowe oraz zgody marketingowe zbierane przez widget Newsletter SMS dostosujesz w Panelu Klienta SMSAPI.

Zainstaluj widget Newsletter SMS w WordPress

 1. Wyszukaj i dodaj plugin Newsletter SMS – SMSAPI w panelu administracyjnym WordPress w zakładce Wtyczki.
 2. Wtyczkę możesz także pobrać i samemu wgrać na serwer do katalogu /wp-content/plugins/.
 3. Aktywuj i skonfiguruj wtyczkę w ustawieniach Twojego panelu WordPress. Pamiętaj, żeby wybrać platformę smsapi.pl lub SMSAPI.com.
 4. Wprowadź dane autoryzacyjne dla Twojego konta w SMSAPI. W Panelu Klienta, w menu Ustawienia API wygenerujesz hasło zakodowane w MD5.
 5. Wybierz grupę, do której będą trafiały kontakty pozyskane dzięki widgetowi.
 6. Wygląd widgetu Newsletter SMS dostosujesz też w panelu WordPress w zakładce Wygląd.

Jak uruchomić komunikację SMS w PrestaShop?

Komunikacja SMS w sklepie PrestaShop

PrestaShop to kompleksowe oprogramowanie do prowadzenia e-handlu. Swoją popularność zawdzięcza łatwości, z jaką można je rozbudowywać i modyfikować. Na potrzeby klientów, którym zależało na uruchomieniu komunikacji SMS w sklepie internetowym, serwis Europasaż przygotował moduł masowej wysyłki SMSAPI.

Pobierz darmowy raport, dzięki któremu stworzyliśmy nowe wersje wtyczek e-commerce

Jak korzystać z powiadomień SMS w SALESmanago?

Wysyłka powiadomień SMS do klientów z SALESmanago

SALESmanago to wszechstronna platforma wspierająca sprzedaż internetową poprzez automatyzację wielokanałowego marketingu. Wysyłka SMS-ów jest zintegrowana z systemem, a do jej aktywacji wystarczy posiadać konto SMSAPI. Dzięki wbudowanej bramce SMS wyślesz newslettery SMS, kody promocyjne, powiadomienia SMS, życzenia urodzinowe czy inne ważne wiadomości do klientów.

Konfiguracja bramki SMS w SALESmanago

 1. W ustawieniach systemu SALESmanago przejdź do zakładki Bramka SMS i wybierz SMSAPI jako dostawcę bramki SMS.
 2. Podaj dane logowania do SMSAPI (login i hasło zapisane w MD5 – wygenerujesz je w Panelu Klienta w menu Ustawienia API).
 3. Wpisz swoje pole nadawcy SMS aktywowane w Panelu Klienta SMSAPI. Istnieje możliwość podania większej ilości pól, oddziel je przecinkami.

Poznaj automatyzacje SMS w SALESmanago

Jak zintegrować inne systemy z SMSAPI?

Połacz system e-commerce z SMSAPI za pomocą Zapier

W przypadku jakichkolwiek innych aplikacji, proponujemy użycie Zapiera, który pozwala łączyć ze sobą dowolne usługi sieciowe. Konfiguracja trwa kilka minut i nie wymaga żadnych umiejętności programistycznych.

Zaloguj się na konto Zapier i wybierz SMSAPI oraz potrzebną Ci aplikację. Następnie musisz stworzyć połączenie pomiędzy nimi, w tym celu możesz wykorzystać gotowe rozwiązanie lub stworzyć własne. W obydwu przypadkach, system poprowadzi Cię krok po kroku przez proces.

Wykorzystaj Zapier by połączyć SMSAPI z usługami takimi jak Magento, Gmail, Google Calendar, MailChimp, GetResponse, Shopify, Twitter, Salesforce czy którąkolwiek inną z katalogu 1500 dostępnych integracji!

Integracja BaseLinker z SMSAPI

Rodzimym rozwiązaniem oferującym podobne możliwości jest BaseLinker. Platforma pozwala w prosty sposób zarządzać sprzedażą, niezależnie od jej skali. Gotowa integracja SMSAPI umożliwia automatyczne wysyłanie powiadomień SMS o zmianie statusu zamówienia, np. ze sklepu Allegro, eBay czy innych. Moduł SMS pozwala także prowadzić spersonalizowaną komunikację z klientem.

Pełna lista intergracji z SMSAPI

To tylko kilka przykładów połączeń SMSAPI z platformami e-commerce. Zapraszamy do sekcji Integracje, gdzie znajdziesz pełną listę. Po bardziej szczegółowe informacje odsyłam do Dokumentacji.

Brakuje czegoś ważnego? Nasi deweloperzy bez ustanku pracują nad nowymi rozwiązaniami, dlatego sprawdź listę za jakiś czas lub napisz do nas.