Ograniczenie krajów wysyłki SMS w SMSAPI

Spis treści

Poznaj nową funkcję Panelu Klienta SMSAPI: Ograniczenie krajów wysyłki SMS.

Oto najnowsza funkcja w Panelu Klienta SMSAPI:

Ograniczenie krajów wysyłki

Ograniczenie krajów wysyłki to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na masowe wysyłki SMS za granicę. W związku z tym postanowiliśmy rozszerzyć możliwości naszej profesjonalnej bramki SMS o precyzyjne narzędzie do kontroli dozwolonych destynacji wiadomości tekstowych. Od tej pory możesz blokować SMS-y wychodzące do wybranych krajów, a zatem lepiej kontrolować koszty komunikacji SMS.

To proste, lecz niezwykle pomocne rozwiązanie okaże się niezbędne, gdy zauważysz niespodziewany ruch SMS wychodzący do droższych destynacji. Ograniczenie krajów wysyłki chroni Twoje konto przed tzw. traffic pumping, czyli próbami nadużyć ze strony nieuczciwej konkurencji.

Czy wiesz, że SMSAPI to globalna bramka SMS dla firm?

Wystarczy Ci jedno konto w SMSAPI, aby prowadzić profesjonalną komunikację SMS wszędzie na świecie. Przeczytaj więcej na temat wysyłek SMS do wszystkich krajów.

Poznaj nowe narzędzie do kontroli kosztów SMS – instrukcja

Funkcja jest już dostępna w Panelu Klienta SMSAPI! Oto, co zapewne zobaczysz po kliknięciu zakładki Ograniczenie krajów wysyłki w menu ustawienia konta.

Przed Tobą wybór jednego z trzech trybów: „Wysyłaj jedynie do”, „Nie wysyłaj do” i „Nie ograniczaj wysyłki”. Jednocześnie możesz używać tylko jednego z tych trybów, a wybór zresetuje ustawienia wprowadzone w innych.

Ograniczenie krajów wysyłki SMS - nowa funkcja w Panelu SMSAPI
Domyślne ustawienia pozwalają na wysyłkę wiadomości tylko do Polski; na przykładzie dodane Niemcy i Czechy jako dozwolone destynacje

Pamiętaj, że zmiany, które wprowadzisz w ramach nowej funkcji, będą działały natychmiastowo, na całym Twoim koncie. Zalecamy ostrożność, jeśli nie masz pewności co do ewentualnych skutków tych decyzji. Jednocześnie cofnięcie ustawień jest proste i zawsze dostępne.

Tryb „wysyłaj jedynie do”

Jak widzisz, domyślnie wybranym ustawieniem jest ograniczenie wysyłki jedynie do polskich odbiorców. Do listy możesz dodać dowolną liczbę krajów wedle własnych potrzeb.

Ogranicz kraje wysyłki SMS
Przy takim ustawieniu bramka SMS będzie wysyłać wiadomości tylko do numerów z Czech, Danii, Niemiec i Polski

Nowy kraj dodajesz poprzez wyszukanie go na liście i kliknięcie zielonego plusa po prawej. Pozycje usuniesz przy użyciu czerwonej ikonki śmietnika. Możesz w ten sposób dodać dowolną liczbę państw.

Dla Twojej wygody przygotowaliśmy też kilka propozycji – gotowe listy najczęściej wybieranych państw (Unia Europejska i Europejski Obszar Gospodarczy). Kliknięcie niebieskiego przycisku doda wskazaną grupę do dozwolnych destynacji. Ten wybór możesz dopasować do swoich preferencji.

Uwaga

Funkcja ograniczenie krajów wysyłki działa od razu i na całym koncie SMSAPI. Zalecamy ostrożność w korzystaniu z tej funkcji, jeśli prowadzisz kampanie obejmujące wiele państw.

Tryb „nie wysyłaj do”

Drugim trybem, w którym może działać nowa funkcja jest wykluczenie niechcianych krajów.

Tryb nie wysyłaj do w Panelu Klienta SMSAPI
Nasz SMS system zablokuje wiadomości na numery francuskie

Analogicznie, wybierasz z listy kraje, do których nie chcesz wysyłać wiadomości, potwierdzasz plusem i voila masz black listę destynacji. Od tej pory bramka SMS nie wyśle wiadomości na numery pochodzące ze wskazanych destynacji.

Tryb „nie ograniczaj wysyłki”

W tym trybie system SMS będzie wysyłać wiadomości do wszystkich państw.

Wysyłki SMS za granicę bez limitów
Brak ograniczeń odnośnie destynacji

Przykład zastosowania nowej funkcji

Prowadzisz firmę, która działa tylko na terenie Unii Europejskiej. Sprzedajesz piękne ręcznie robione lampy. Na swojej stronie internetowej masz ustawioną weryfikację nowych kont za pomocą kodu przychodzącego SMS-em.

Od teraz możesz zawęzić automatyczne wysyłki SMS-ów weryfikacyjnych do państw, do których opłaca Ci się wysyłać zamówienia. Funkcja Ograniczenie krajów wysyłki pomaga Ci zaoszczędzić na użytkownikach, których i tak finalnie nie chcesz obsługiwać.

Ograniczenie krajów wysyłki SMS – pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania związane z wprowadzeniem nowej funkcji w naszym Panelu.

Co to jest Ograniczenie krajów wysyłki?

Ograniczenie krajów wysyłki to funkcja Panelu Klienta SMSAPI. Nowe narzędzie działa w trzech trybach: „Wysyłaj jedynie do”, „Nie wysyłaj do” i „Nie ograniczaj wysyłki”. Więcej w instrukcji powyżej lub wideo poniżej.

Jakie są zalety nowej funkcji?

Poprawia bezpieczeństwo, a także daje lepszą kontrolę nad kosztami związanymi z nieprzewidzianymi wysyłkami SMS do droższych destynacji. Przykładem może być sztuczne nabijanie wysyłek jednorazowych kodów dostępów (one-time password).

Od teraz zyskujesz precyzyjniejszą kontrolę nad listą krajów, do których chcesz wysyłać wiadomości. Możesz również określić destynacje, do których nie chcesz nadawać SMS-ów. Wcześniej udostępnialiśmy jedynie możliwość całościowego zablokowania wysyłek poza granice Polski.

Czy muszę zmieniać ustawienia przed każdą wysyłką?

Nie. Wystarczy, że skonfigurujesz ją tylko raz. Twoje preferencje zostaną zapisane. W dowolnym momencie możesz zmienić ustawienia.

Gdzie znajdę Ograniczenie krajów wysyłki?

W zakładce Ograniczenie krajów wysyłki w ustawieniach konta.

Jak funkcja wpływa na uprawnienia użytkowników (subkonta)?

Twoje subkonta, które miały ustawione blokowanie wysyłek za granicę zostaną automatycznie przestawione na wysyłki wyłącznie do Polski. Nie musisz nic robić, aby utrzymać obecne ustawienia.

Gdzie zgłosić pytania dotyczące wysyłek zagranicznych?

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta lub bezpośrednio z opiekunem konta. Dane kontaktowe znajdziesz na dole menu w lewej części ekranu.

Zobacz, jak ograniczyć kraje wysyłki SMS

Zobacz krótki poradnik wideo. W ciągu czterech minut tłumaczymy, jak wykorzystać Ograniczenie krajów wysyłki SMS. Krok po kroku przechodzimy przez konfigurację nowego narzędzia już dostępnego w Panelu Klienta!

Potrzebujesz wprowadzenia w Panel Klienta SMSAPI?

Seria artykułów SMSAPI Zrób to sam to kompletny przewodnik koncie i naszym Panelu Klienta. Wybierz interesujący Cię temat i zobacz, jak szybko wyślesz swoją pierwszą kampanię SMS!

Inne metody zabezpieczenia konta SMSAPI

Poznaj różnorodne metody, dzięki którym poprawisz bezpieczeństwo danych, dostępów i wydatków na koncie SMSAPI. Poradnik prezentuje między innymi logowanie z hasłem SMS, tokeny, szyfrowanie połączeń i wiele więcej.

SMSAPI posiada certyfikat ISO 27001

Od sierpnia 2021 SMSAPI posiada certyfikat ISO 27001 wydany przez TÜV Nord Polska. Przeczytaj, jak dbamy o bezpieczeństwo i w jaki sposób podnosimy standardy zabezpieczeń w SMSAPI.