Zrób to sam - Szybka Bramka SMS

Spis treści

Witaj w kolejnej części poradnika SMSAPI: Zrób to sam.  W tej części zobaczysz jak łatwe jest wysyłanie wiadomości z szybkiej bramki w panelu SMSAPI.

Zobacz wideo wyjaśniające szybką wysyłkę SMS

Tworzenie wiadomości SMS – krok po kroku

Aby wysłać pojedynczą lub masową kampanię SMS wejdź w wiadomości SMS, bramka SMS i wybierz szybką bramkę. Na początku wybierz pole nadawcy, z którego zostanie dostarczona wiadomość: 2Way lub własna nazwa.

Wysyłka SMS 2Way lub z własną nazwą nadawcy

2Way to SMS z losowego, 9-cyfrowego numeru, na który odbiorca może odpisać. Wówczas odpowiedź zostanie przekazana do Twojego panelu SMSAPI. 

Kolejną możliwością jest tekstowe pole nadawcy SMS, które pozwala na wysyłkę wiadomości przykładowo z nazwą Twojej firmy. Ze względu na ograniczenia operatorów GSM alfanumeryczne pole nadawcy może mieć maksymalnie 11 znaków i nie da się na taką wiadomość odpowiedzieć.

Następnie wpisz jeden lub wiele numerów, na które ma zostać wysłana wiadomość SMS. Pojedynczych odbiorców oddziel przecinkiem. Pamiętaj, że jeżeli odbiorcy SMS-ów posiadają polskie numery, nie trzeba podawać prefiksu kraju.  

Treść wiadomości SMS

Standardowo jeden SMS może zawierać 160 znaków, jeżeli jednak limit zostanie przekroczony, wiadomość będzie wysłana w kilku częściach. Każda część jest liczona jak 1 SMS. Polskie symbole, tak samo jak emotikony, zajmują więcej niż jeden znak – warto więc o tym pamiętać podczas planowania wysyłki.

Poza zwykłym tekstem do wiadomości można dodać emotikony i skracać linki za pomocą skracacza idz.do. Skrócone linki wykorzystuje się nie tylko po to, aby zaoszczędzić cenne znaki w wiadomości, dodawać pliki i kierować odbiorców do witryn internetowych. 

Krótkie linki, które służą także analizie efektywności kampanii SMS

Do każdej wiadomości można także dodać link Opt-out. To indywidualny link, dzięki któremu odbiorca zostanie automatycznie wypisany z Twojej grupy kontaktów lub newslettera w panelu SMSAPI.

Opcje wysyłki SMS

Wybierz dodatkowe opcje wysyłki SMS
Dodatkowe opcje wysyłki SMS

Przed wysyłką możliwe jest także zastąpienie znaków specjalnych jego odpowiednikami bez ogonków. 

Wybranie opcji Flash oznacza, że gdy odbiorca dostanie wiadomość, pojawi się ona od razu na ekranie telefonu. Warto jednak pamiętać, że wiadomość typu Flash nie obsługuje znaków specjalnych.  

Zaznaczenie opcji „wyślij fast” sprawi, że nadamy tej wysyłce większy priorytet w kolejce wszystkich kampanii w serwisie SMSAPI. 

Międzynarodowe wysyłki SMS

SMSAPI oferuje wysyłki SMS na cały świat. Szczegółowe warunki sprawdzisz w cenniku SMS, a dostępność poszczególnych usług w interesujących Cię państwach potwierdzisz podczas rozmowy z konsultantem.

W sekcji opcje wysyłki można także zaplanować kampanię aż do trzech miesięcy do przodu. Jeżeli często korzystasz z podobnych treści wiadomości możesz zdefiniować gotowe szablony. 

Okej, Twoja wiadomość jest gotowa, a my możemy ją wysłać. Odbiorca dostanie ją w ciągu kilku kolejnych sekund!

Następne kroki

Sprawdź także resztę poradników w serii SMSAPI Zrób to sam! Przed Tobą 12 artykułów omawiających wszystkie najważniejsze funkcje Panelu Klienta. Dowiedz się, jak sprawnie wykorzystać system SMS w marketingu, obsłudze klienta i komunikacji biznesowej.