Zrób to sam - Wysyłka SMS z pliku CSV

Spis treści

Witamy w kolejnej części poradnika SMSAPI Zrób to sam. W tym odcinku dowiesz się jak przeprowadzić wysyłkę z pliku.

Zobacz, jak wysłać SMS-y do kontaktów zapisanych w pliku CSV

Wysyłka SMS do numerów z pliku

Proces masowej wysyłki SMS z pliku rozpoczyna się w sekcji Bramka SMS. Ta zakładka pozwala na masowe wysyłanie wiadomości do bazy kontaktów z pliku CSV. Warto pamiętać, że maksymalna liczba numerów w jednej wysyłce to 800 000. 

Pobierz przykładowy plik CSV

Aby zapewnić poprawny import zalecamy przykładowego pliku CSV. Warunkiem poprawnego importu jest wgranie pliku jedynie z numerami telefonu.

Wysyłkę rozpoczynamy od wybrania lub dodania pola nadawcy oraz wpisania roboczej nazwy wysyłki. Następnie dodajemy plik oraz tworzymy treść wiadomości wraz z dodaniem emotikon, skróconego linku, pliku lub linku Opt-out

Po przygotowaniu wiadomości należy kliknąć „Dalej” oraz sprawdzić poprawność ustawień w podsumowaniu. Możliwe jest także wysłanie wiadomości testowej oraz zapisanie jej w wersji roboczej. Ostatni krok to przycisk „Wyślij”.

Wysyłka SMS z pliku z numerami i treściami

Zakładka Numery i treści z pliku pozwala natomiast na wysyłanie wiadomości spersonalizowanych. Z pliku pobierana jest treść wiadomości oraz numery adresatów. Maksymalna liczba numerów w jednej wysyłce to 400 000.

Pobierz przykładowy plik CSV

W celu zapewnienia poprawnej wysyłki SMS z pliku z numerami i treściami zalecamy pobranie przykładowych plików CSV.

W importowanym pliku pierwszą kolumną są zawsze numery odbiorców, a kolejnymi treści. W tym przypadku w pliku mogą znajdować się wiadomości personalizowane – indywidualne dla każdego numeru lub wspólne dla wszystkich numerów, lecz ze zmiennymi. 

Zmienne wartości w pliku CSV

Może to być np. procent przyznanego rabatu, imię, nazwisko lub inna dowolna wartość. Dane te wpisywane są w trzeciej i kolejnych kolumnach pliku CSV. Ilość kolumn ze zmiennymi musi odpowiadać ilości parametrów w treści SMS-a. 

Wysyłka i przygotowanie wiadomości odbywa się identycznie jak w przypadku numerów z pliku – polega na wybraniu pola nadawcy, wpisaniu nazwy wysyłki, wybraniu pliku z treściami i uruchomieniu kampanii po sprawdzeniu ustawień. 

Następne kroki

Sprawdź także resztę poradników w serii SMSAPI Zrób to sam! Przed Tobą 12 artykułów omawiających wszystkie najważniejsze funkcje Panelu Klienta. Dowiedz się, jak sprawnie wykorzystać system SMS w marketingu, obsłudze klienta i komunikacji biznesowej.