Zrób to sam 12 - Zarządzanie użytkownikami konta

Witaj w kolejnej części poradnika SMSAPI Zrób to sam. W tej części dowiesz się jak zarządzać użytkownikami Twojego konta w panelu SMSAPI.

Dodawanie i zarządzanie użytkownikami konta SMSAPI – wideo krok po kroku

Dodaj nowego użytkownika konta SMSAPI

Dodaj nowego użytkownika konta SMSAPI
Zarządzanie kontami użytkowników znajdziesz w menu w prawym górnym rogu

Zarządzanie dostępami do konta SMSAPI znajduje się w zakładce „Użytkownicy” po kliknięciu na nazwę konta w prawym górnym rogu. Aby dodać nowego użytkownika klikamy przycisk „Dodaj nowego użytkownika” i wypełniamy podstawowe informacje służące logowaniu (nazwę i hasło).

Wymagane jest także określenie aktualnego stanu konta użytkownika oraz ustawienie miesięcznej puli punktów, które co miesiąc automatycznie zostaną nadpisane na koncie użytkownika. Ustawienie zera w polu Stan konta użytkownika spowoduje, że ta osoba nie będzie mogła wysyłać wiadomości do czasu odnowienia comiesięcznej puli punktów – chyba, że w polu miesięczna pula punktów zostanie wpisane zero. Wtedy stan konta nie będzie się aktualizował.

Dodatkowe ustawienia konta

Następnie należy ustawić aktywność statusu konta wraz z ewentualnym opisem. Istnieje także możliwość ograniczenia godzin i dni wysyłek wiadomości przez użytkownika oraz ustalenie maksymalnej liczby części wiadomości wysyłanych z jego konta. Na takim koncie może być także włączona usługa Mail2SMS

Ustawienie czasu wygaśnięcia wiadomości oznacza, że po wskazanej liczbie godzin operator przestanie próbować dostarczać wiadomości w przypadku gdyby telefon odbiorcy był wyłączony lub poza zasięgiem. 

Istnieje także możliwość domyślnego włączenia funkcji zastępowanie znaków specjalnych swoimi odpowiednikami bez ogonków na tym koncie. Użytkownik może mieć także dostęp do własnej lub wspólnej czarnej listy, wybranych usług i funkcji serwisu SMSAPI, własnej lub wspólnej bazy kontaktów, wybranych pól nadawcy i szablonów. Po wprowadzeniu ustawień klikamy „Dodaj użytkownika”.

Lista wszystkich użytkowników wraz z podstawowymi danymi oraz możliwością usunięcia, edycji i bezpośredniego zalogowania się na jego konto znajduje się w panelu głównym menu Użytkownicy. 

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa konta SMSAPI

Chcesz wiedzieć więcej na temat sposób zabezpieczenia swojego konta? Przeczytaj obszerny poradnik bezpieczeństwa konta SMSAPI:

Seria SMSAPI Zrób to sam

Sprawdź także resztę poradników w serii SMSAPI Zrób to sam! Przed Tobą 12 artykułów omawiających wszystkie najważniejsze funkcje Panelu Klienta. Dowiedz się, jak sprawnie wykorzystać system SMS w marketingu, obsłudze klienta i komunikacji biznesowej.