Zagadnienia: Zrób to sam

Zrób to sam #09 – SMS Urodzinowy i Cykliczny [PORADNIK WIDEO]

13 stycznia, 2021
Przeczytasz w 2 min. 43 sek.

W najnowszej części poradnika SMSAPI Zrób to sam dowiesz się jak skonfigurować funkcje Cykliczny SMS i SMS Urodzinowy. Zobacz, jak zaplanować wysyłkę SMS oraz ustawić powtarzalne kampanie SMS.

SMS Urodzinowy i Cykliczny

Zobacz, jak ustawić cykliczną wysyłkę SMS-ów do klientów

Cykliczny SMS

Usługa Cykliczny SMS, znajdująca się w menu Wiadomości SMS, służy do powtarzalnych wysyłek wiadomości. Wiadomości można wysłać do odbiorców wpisanych ręcznie (tak jak w standardowej Szybkiej Bramce) lub w zakładce Numery z bazy (do wybranej grupy odbiorców).

Ustaw cykliczną wysyłkę wiadomości SMS do klientów
Dzięki funkcji Cykliczny SMS możesz z wyprzedzeniem zlecić wysyłkę wiadomości do konkretnych odbiorców w określonym czasie

W obu przypadkach rozpoczynamy od wybrania pola nadawcy i odbiorców poprzez wpisanie ich lub wybór grupy docelowej. W przypadku grup istnieje możliwość dodatkowego targetowania wysyłki według wybranych pól dodatkowych np. płci czy lokalizacji.

Następnie należy wpisać treść wiadomości z możliwością dodania parametrów, emotikon i linków oraz określić interwały wysyłki wiadomości (datę i godzinę pierwszego SMS-a, okres powtarzania oraz koniec cyklu). 

Pamiętaj, że...

System planuje wiadomości SMS do zdefiniowanych odbiorców z 1-dniowym wyprzedzeniem, aby uwzględnić aktualne bazy odbiorców.

W zakładce Lista cyklicznych wiadomości znajduje się tabela ze wszystkimi zdefiniowanymi powtarzalnymi wysyłkami wraz z możliwością ich edycji lub usunięcia. 

Urodzinowy SMS

Usługa Urodzinowy SMS, która znajduje się w Menu Funkcje dodatkowe, służy do corocznej wysyłki wiadomości z życzeniami urodzinowymi

Ustawienia masowej wysyłki SMS-ów urodzinowych
Funkcję Urodzinowy SMS znajdziesz w menu Funkcje dodatkowe

Warunkiem przeprowadzania kampanii urodzinowych jest wgrana do serwisu baza numerów telefonów z datami urodzin ich właścicieli. Aby aktywować usługę należy zmienić status aktywności na „Tak”. 

Podobnie jak w przypadku SMS-a cyklicznego należy ustawić czas trwania usługi oraz godzinę wysyłki, dokładny dzień – w dniu, przed lub po urodzinach, grupę odbiorców, pole nadawcy oraz ewentualną grupę kodów rabatowych wygenerowaną wcześniej w zakładce Funkcje dodatkowe.

W polu poniżej należy wpisać treść życzeń wraz z parametrami, emotikonami lub linkami. Przed uruchomieniem kampanii warto jest przetestować wysyłkę na własnym numerze telefonu. 

Po zakończeniu konfiguracji klikamy przycisk „Dodaj”. Poniżej panelu ustawień znajduje się lista konfiguracji SMS-a urodzinowego dla różnych grup. 

Następny krok: Skrócony link idz.do