Spis treści

Z radością informujemy, że pojawiła się nowa wersja wtyczki SMSAPI do WooCommerce! Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z Markiem Oczkowskim – naszym Partnership Managerem, który opowiada o zmianach, jakie wprowadza aktualizacja 2.0 pluginu WooCommerce SMSAPI.

Cześć Marku! Wyjaśnij proszę, co to jest WooCommerce?

Marek Oczkowski – Partnership Manager w SMSAPI

Hej! Jest to po prostu wtyczka, która umożliwia zbudowanie sklepu internetowego w oparciu o WordPress.

I trzeba przyznać, że jest to dość proste narzędzie. Samo w sobie poza przekształceniem strony na WordPressie w sklep internetowy nie daje wielu możliwości, ale dzięki integracjom takim jak z SMSAPI pozwala na zbudowanie bardzo przyjaznego środowiska. Nieprzypadkowo szacuje się, że udział w rynku WooCommerce wynosi 25-30%.

Marek Oczkowski – Partnership Manager

Dla kogo w takim razie przeznaczony jest WooCommerce?

Hmm… Trudne pytanie. Znając środowisko WordPress i możliwości wtyczki WooCommerce, mogę z całą pewnością stwierdzić, że jest to rozwiązanie dla sprzedawców, którzy zaczynają swoją przygodę z e-commerce. Jest łatwy do skonfigurowania, jest open sourcem, a wtyczki i rozszerzenia można łatwo dodawać i usuwać.

No właśnie, jakie zmiany pojawiły się w aktualizacji 2.0 naszej wtyczki WooCommerce?

Przede wszystkim dodaliśmy możliwość wprowadzenia parametrów do treści SMS-a transakcyjnego. Od teraz mogą w nim się znaleźć dane takie jak: imię i nazwisko klienta, numer telefonu klienta, numer i koszt zamówienia.

Wtyczka umożliwia też wysłanie SMS-a z własnym polem nadawcy. Od teraz można też zbierać zgody na SMS marketing poprzez dodanie checkboxa do podsumowania zamówienia.

W jaki sposób wykorzystać nowe możliwości wtyczki?

Po prostu korzystając z nich. 😉 Jeśli chcielibyśmy dodać element personalizacji (imię i nazwisko klienta), powinniśmy skonstruować wiadomość w ten sposób:

Drogi {customer}, Twoje zamowienie {number} jest gotowe do wysylki i oczekuje na kuriera!

Dlaczego personalizacja wiadomości SMS jest tak istotna?

Powodów jest wiele, natomiast w tym wypadku daje klientowi pewność, że ten SMS miał faktycznie dotrzeć do niego. I oczywiście, takie wiadomości wpływają na budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Przyzwyczajają także odbiorcę, że marka kontaktuje się kanałem SMS-owym.

Ok, a jak zainstalować wtyczkę WooCommerce?

Procedura jest dość prosta. Opisaliśmy ją nawet w poprzedni wpisie omawiającym nasze integracje z systemami e-commerce. Zapraszam także na stronę wtyczki SMSAPI WooCommerce, gdzie są wszelkie niezbędne informacje!