Spis treści

Nowość! Od dzisiaj możesz zwiększyć efektywność kampanii mailingowej za pomocą SMS. Prosta funkcjonalność w naszym panelu umożliwi zwiększenie współczynnika otwieralności e-maili oraz zaangażowanie odbiorców.

E-mail Booster – pełnia komunikacji

O tym, że komunikację traktujemy holistycznie,  mogliście przekonać się już nie raz. Przykładem zrozumienia cech wspólnych wiadomości tekstowej i maila jest e-book „Co łączy e-maila z SMSem? Jak wykorzystać je w skutecznej komunikacji?” przygotowany z INIS.

Ze wspólnych obserwacji wynikło, że połączenie obu form komunikacji może przynieść dodatkowe korzyści dla nadawcy i odbiorcy. Zdajemy sobie sprawę, że e-mail nadal pozostaje narzędziem często wybieranym w komunikacji przez firmy i instytucje.  Co więcej, z badania, które przeprowadziliśmy we współpracy z IPSOS wynika, że ponad 62% firm w branży e-commerce i 79% sklepów stacjonarnych wysyła oferty handlowe za pomocą e-maila.

SMS dla e-maila, e-mail dla SMS-a

Obserwując te dane zdaliśmy sobie sprawę, że SMS ma wiele wspólnych cech z e-mailem i te formy mogą się wzajemnie uzupełniać. W ten sposób powstał pomysł zwiększenia wskaźnika otwieralności poczty elektronicznej z wykorzystaniem SMS – E-mail Booster.

Narzędzie działa w prosty i intuicyjny sposób: jeżeli odbiorca nie otworzy maila w ciągu kilku lub kilkunastu godzin od wysyłki, automatycznie otrzymuje SMS z przypomnieniem lub prośbą o zajrzenie do skrzynki. Jedynymi warunkami są tutaj: posiadanie dwóch danych tej samej osoby (adresu e-mail i numeru telefonu), konta w panelu SMSAPI oraz platformy do e-mail marketingu. Teraz rozwiązanie jest dostępne jedynie dla klientów przeprowadzających wysyłki z GetResponse, natomiast pracujemy także nad wprowadzeniem rozwiązania dla innych serwisów mailingowych.

„Coraz więcej małych i średnich firm wykorzystuje komunikację wielokanałową. Daje ona korzyści obu stronom: kupujący dostają spersonalizowane wiadomości, które trafiają w indywidualny gust; firmy natomiast dostają więcej informacji o tym, jakich produktów czy ofert odbiorcy oczekują. Dzięki temu mogą lepiej kierować ofertę i budować lojalności konsumentów wobec marki” – mówi Natalia Paczóska, Head of Marketing GetResponse Polska.

„W GetResponse wspieramy naszych użytkowników w całościowym budowaniu marketingowych kampanii online. Oferujemy nie tylko marketing automation czy email marketing, ale też webinary oraz landing pages. Cieszy nas, że klienci GetResponse mogą jako pierwsi zobaczyć w praktyce usługę E-mail Booster od SMSAPI. Dzięki temu będą mogli do swojej wielokanałowej komunikacji włączyć również przypomnienia SMS. To z pewnością wpłynie na skuteczność ich działań marketingowych i pozwoli stworzyć bardziej kompleksowy plan komunikacji z klientami.”

Dzięki nowej funkcji w panelu klienta SMSAPI można w prosty sposób uruchomić wysyłkę SMS, która zwiększy efektywność działań w obszarze e-mail marketingu. To pionierskie rozwiązanie, jedyne takie dostępne obecnie na polskim rynku. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu: sprzedaz@smsapi.pl.